Frustracje fanów na przestrzeni lat

Gdyby poczytać w internecie opinie fanów na temat Pokemonów – można by mieć wrażenie, że Pokemony się kończą, nie mają pomysłu na siebie i w ogóle są głupie. Negatywne komentarze się sprzedają, więc porozmawiajmy o nich!

Ogólnie można powiedzieć, że bomby w Pokemonach wybuchają tylko przy okazji totalnie nowych pomysłów, jakie proponuje nam TPCi, czy GameFreak. Porozmawiajmy o tym, z czym zmagaliśmy się przez ostatnie 10 lat!

Po co ULTRA Sun/Moon?

Gdy zapowiedziano ulepszone wersje gier Pokemon Sun i Pokemon Moon – czyli Ultra Sun i Ultra Moon, internet zalała fala negatywnych komentarzy. Fani nie widzieli żadnych zmian w grze, dodanie dosłownie kilku sztuk Pokemonów, by grę przechodzić jeszcze raz było dla nich bez sensu, tym bardziej, że na przykład wcześniej wydane Pokemon X i Y nie miały dodatkowej ulepszonej wersji. Fani po części mieli racje, co pisali też w naszym magazynie Trainer. US/UM nie zmieniały nic w grze, nie były warte tych pieniędzy i nie sprzedały się dobrze.

Alolańskie Pokemony

Kiedy przed wydaniem Sun/Moon dowiedzieliśmy się o nowych formach tych samych Pokemonów, opinie w internecie były mieszane. Ba, nawet ja wysmarowałem taki artykuł! W końcowym efekcie mieliśmy racje – alolańskie, galariańskie i hisuańskie Pokemony raczej się nie sprawdziły, a sam GameFreak nie wie co dalej z tym robić, co świetnie pokazał misz-masz w Paldei…

Pokemon Unite

Gdy dostaliśmy zapowiedź Pokemon Unite, żyłka nam wszystkim pękła. Po co nam MOBA w Pokemonach i to jeszcze w kooperacji z chińską firmą? Było baaaardzo dużo negatywnych emocji w internecie, a jak się okazało… gra jest świetna, cały czas się rozwija i zmienia i nadal ma pokaźną bazę użytkowników. Nawet ja stwierdziłem, że się myliłem i polecałem (i nadal polecam) wszystkim granie w Pokemon Unite!

Dexit

Dexit, czyli brak pełnego Pokedexa w grach Pokemon. Otóż od wersji Sword i Shield, w kodzie gry nie było już wszystkich Pokemonów, a National Dex, który zawsze zawierał WSZYSTKIE gatunki Pokemonów ze wszystkich gier stawał się niepełny i wycinał od 200 do nawet 700 sztuk Pokemonów. Ostatnią grą, która miała pełny Pokedex były Omega Rubin i Alfa Szafir (Sun/Moon miały wszystkie Pokemony w kodzie, ale już nie w Pokedexie), po tych grach już żadna inna gra Pokemon nie ma pełnego Pokedexa i wszystkich zaprogramowanych Pokemonów w kodzie gry. Rozsierdziło to fanów do czerwoności i do dzisiaj nie da się tego przełknąć. Ja osobiście jeste bardzo niezadowolony z tej zmiany i dołączam do tej większości fanów, która Dexit hejtuje i to z całą mocą i siłą jaką tylko mam. Zmiana totalnie niezrozumiała, nie podparta niczym i celowo wymagająca byśmy grali w inne gry Pokemon, by zdobyć jakieś określone Pokemony. Jeśli chcecie pobawić się ze swoim Furfrou to nie zrobicie tego na żadnej grze Pokemon na Switcha!

„nowe” rajdy Pokemon w Scarlet i Violet

Pokemon Sword i Shield były jakie były, ale rajdy miały bardzo fajne i codziennie spędzaliśmy na nich wiele godzin przez dosłownie kilka miesięcy! Dlaczego zepsuli je w Pokemon Scarlet i Violet? Nie wiem, ale się domyślam. Nowe rajdy Pokemon są okropnie zbugowane, chaotyczne i nieprzemyślane. Nie wiem kto wpadł na pomysł, żeby wypuścić je w takiej formie, ale to świetny przykład tego, że „jest źle, ale możemy zrobić, by było jeszcze gorzej”.

A jakie zmiany w Pokemonach was frustrowały na przestrzeni ostatnich 10 lat? Co uważaliście, że było fajne, ale zmieniono to na gorsze? Podzielcie się waszymi wrażeniami w komentarzach!

Wpis powstał z okazji 10-lecia serwisu WAW Pokemon! Przeczytaj więcej o naszym jubileuszu i dołącz do konkursu w którym do zdobycia są fantastyczne nagrody Pokemon!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.