9 generacja nadchodzi! W Pokemon Szkarłat i Pokemon Fiolet zagramy pod koniec 2022 roku!

I te dziwnie nazwane Pokemony wyjdą na Nintendo Switch. A co w nich znajdziemy?

Ja osobiście nie spodziewałem się dzisiaj zapowiedzi dziewiątej generacji nowych Pokemonów. Moim zdaniem to trochę za szybko, gdzie przy jeszcze ciepłym Pokemon Brilliant Diamond/Shining Pearl i jeszcze gorącym Pokemon Legends: Arceus, zapowiadać kolejną generację. Ale jest i nic z tym nie zrobimy.

Pokemon Scarlet i Pokemon Violet – dwie nowe (te same) gry Pokemon o bardzo dla mnie dziwnych i bezsensownych nazwach, trafią na Nintendo Switch pod koniec 2022 roku.

Jak na razie mało wiemy o nowych grach, ale poznaliśmy już startery. Pachną bardzo mocno azteckimi motywami. A może się mylę i trafimy do krainy na bazie Hiszpanii?

Tym bardziej, że poczuć tu możemy motyw graficzny i świata z Legends: Arceus. Oficjalna strona zapowiada całkowicie otwarty świat, a nie w-pół-otwarty jak przy Sword/Shield.

Jeśli chodzi o jakość grafiki to nie podoba mi się, bo wygląda jak Legends z podbitymi kolorami i nowymi budynkami. Moim zdaniem GF dało sobie za mało czasu żeby doszlifować silnik i zaskoczyć nas nowością. Boję się, że będzie to klon Legends, w połączeniu ze światem z SwSh. Obym się mylił.

I to w sumie tyle co wiemy na temat nowej gry. Znamy nazwy, startery i wygląd kawałka świata. Szkoda, że GF tak szybko zakopuje Legends oraz BDSP, no ale pieniądz musi się zgadzać. Oby to było rzeczywiście nowe świetne otwarcie gier Pokemon w dziewiątej generacji!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.