Pokemony ptaki – czyli kto będzie mnie chronił

W serii gier Pokemon Gold/Silver możemy spotkać dużą ilość Pokemonów ptaków, którymi możemy urozmaicić naszą drużynę. Postaram się wymienić wszystkie z nich, krótko opisując je. No to zaczynamy!

Pidgey

pidgey

Ten pokemon ptak jest możliwy do złapania już na początku gry, gdy po otrzymaniu od profesora Elma Pokeball’i możemy na niego zapolować w krzakach zaraz przy New Bark Town. Przy odrobinie szczęścia trafimy na jego 4lvl, więc polecam złapanie go. Pidgey ma trochę długą drogę, jeśli chodzi o jego ewolucje. Na 18lvl zmienia się w Pidgeotoo, którego możemy mieć jeszcze w Azalea Town (po odpowiednim treningu), a na 36 zmienia się w Pidgeota. Pidgey to dobry pokemon na start dla każdego trenera, ze względu na jego dostępność, ruchy (m.in. GUST), a także przydatność w walce i poza nią (możliwość nauki HM FLY). Jego trochę długa ścieżka rozwoju sprawia, że może nam się po prostu nie chcieć jego dalszego treningu. Mimo to polecam tego pokemona osobom zaczynającym grę oraz tym, co chcą w miarę łatwo przejść grę (radzi sobie całkiem przyzwoicie w walce z Elite Four).

Spearow

250px-021Spearow

Pokemon ten tak samo jak Pidgey jest dostępny już na początku gry. Ewoluuje na 20lvl w Fearow. W przeciwieństwie do Pidgey’a Spearow na start ma ruch latający jakim jest PECK, świetnie działający chociażby na pokemony robaki, których będziemy pokonywać podczas naszej drogi do Violet City. Spearow to drugi w kolejności najpopularniejszy pokemon tego regionu. Jego trening nie należy do zbyt trudnych. Staję się naprawdę przydatny po poznaniu FLY, dzięki czemu możemy latać do miast wcześniej odwiedzonych. Po zmianie w Fearow pokemon ten może konkurować na równi z Pidgeotoo a nawet z Pidgeot. Całkiem dobry kompan, polecam jako alternatywę dla Pidgey’a.

Farfetch’d

250px-083Farfetch'd

Pokemon kaczka, dostępny do złapania na Route 38 i 39, czyli gdzieś w połowie naszej podróży po regionie Johto. Pokemon ten różni się od innych pokemonów ptaków tym, że oprócz FLY może nauczyć się CUT, dzięki czemu staje się o wiele bardziej przydatny w drużynie. Pokemon ten nie ewoluuje, jednak używanie go w walce jest dosyć wygodne. Polecam trenerom, którzy szukają czegoś nowego do swojego składu.

Hoothoot

250px-163Hoothoot

Pokemon ten możliwy jest do złapania już na początku gry, jeśli zaczynamy rozgrywkę w nocy. Ptak ten oryginalnie możliwy do złapania w regionie Johto, jednak kilka jego sztuk spotkamy w Kanto. Bardzo popularny pokemon wśród trenerów regionu Johto, obok Pidgey;a i Spearowa. Na 20lvl ewoluuje w Noctowla. Pokemon ten ciekawy jest z jednego faktu – poznaje CONFUSSION, co daje nam chociaż jednego pokemona w drużynie używającego psychicznego ruchu. Noctowl jest dosyć ciekawym pokemonem, który jak każdy ptak może używać FLY, a także po poznaniu DREAM EATER i pozostawieniu HYPNOSSIS robi całkiem ciekawe kombo. Polecam graczom, którzy chcą bardziej wczuć się w rolę trenera z regionu Johto, trenujący pokemony tylko z tego regionu.

Natu

250px-177Natu

Pokemon ten oprócz posiadania ruchów latających zna także psychiczne. Spotkamy go w Ruins of Alph. Pokemon ten jest całkiem mądrym wyborem jeśli chcemy posiadać jednocześnie pokemona latającego i psychicznego. Na 25 lvl ewoluuje w Xatu, przez co wzmacniamy naszą drużynę o silnego stworka. 2 sztuki Xatu posiada pierwszy trener z Elitarnej Czwórki.

Skarmory

250px-227Skarmory

Pokemona tego możemy złapać jedynie w wersji Silver oraz Crystal na Route 45. By go mieć w Gold musimy wymienić się z kimś. Pokemon ten ciekawy jest ze względu na swój typ stalowy. Tak jak każde pokemony ptaki może używać FLY, a dzięki swojemu drugiemu typowi jest bardzo wartościowym członkiem drużyny. Polecam go każdemu, kto chce przejść grę w inny niż zawsze sposób.

Murkrow

250px-198Murkrow

Pokemon ptak o podwójnym typie (latający/ciemność), do spotkania na Route 7, 16 oraz 18 w nocy. Ciekawy stworek ze względu na swój drugi typ, ponadto jak każdy ptak może nauczyć się FLY. Możemy go zdobyć dość późno, dlatego bardziej pasuje jako nowy wpis do Pokedexu niż członek drużyny, jednakże jeśli ktoś ma ochotę go trenować i nadrobić sporo lvli to droga wolna 🙂

Ho-Oh

250px-250Ho-Oh

Legendarny pokemon ptak regionu Johto. W pokemon Gold dostępny w Tin Tower, po poprzednim ukazaniu Rainbow Wing. Jest na samym szczycie wieży, na lvl 40. Jest to silny pokemon ptak o podwójnym typie. Zna silny ognisty atak, możemy go nauczyć FLY, przez co jest jeszcze bardziej przydatny. Mając go u boku możemy przejść całą Ligę.
Lugia250px-249Lugia Legendarny pokemon ptak, strażnik mórz. W wersji Gold możliwy do złapania po otrzymaniu Silver Wing. Spotykamy go wtedy na Whirl Islands na 70lvl i wtedy najlepiej użyć naszego Master Ball’a. Możemy go nauczyć FLY oraz SURF, dzięki czemu ten pokemon może nas przewozić praktycznie wszędzie. Silny, polecam do konfrontacji z Redem.

Oto lista pokemonów ptaków, które mogą być częścią naszego zespołu. Część z nich to pospolite ptaki, chociażby Pidgey a część to rzadkie lub legendarne pokemony. Myślę, że ta mała lista pomoże Wam wybrać pokemona ptaka, który będzie przydatny w drużynie.

BasteQ

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.