Od września 2021, fairy energia staje się NIELEGALNA. Nowa rotacja 2022!

W japońskiej wersji kart Sun & Moon po raz pierwszy pojawiły się tajemnicze oznaczenia „A” w dolnym rogu kart. Okazało się, że są to oznaczenia turniejowej legalności kart.

Dzięki temu gracze mogą łatwiej rozpoznać, które zestawy kart są legalne aktualnie na turniejach. Sety Sun&Moon mają oznaczenia „A”, „B” i „C”. W Polsce (a dokładniej w angielskiej wersji karcianki) w ogóle nie było tych oznaczeń. Dopiero od setów Sword & Shield pojawiło się ogólne oznaczenie „D” – takie samo jak na japońskich kartach.

Niektóre karty z setu Shining Fates mają już oznaczenia „E”, a pełnym setem który całkowicie oznaczony jest „E” jest set Battle Styles.

10 września 2021 roku wchodzi nowy format – sezon 2022, w którym legalne turniejowo będą tylko karty oznaczone literami „D” oraz „E”. Oczywiście wszystkie starsze karty również będą legalne jeśli posiadają „przedruk” w nowych oznaczeniach (na przykład niektóre Trainery)

Wraz z początkiem zestawów Sword & Shield (luty 2020) TPCi zdecydowało się o usunięciu typu fairy. Tak więc, w nowym sezonie typ fairy będzie całkowicie zlikwidowany, a fairy energia stanie się oficjalnie zakazaną kartą w standardzie.

Dodam tylko jeszcze, że format „Expanded” na rok 2022 będzie się rozpoczynał od serii Black & White, tak jak dotychczas.

Więcej info znajdziecie w artykule tutaj.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.