Od 10 lat mamy gdzie poczytać o Pokemonach!

Mam wrażenie, że przez ostatnie 10 lat bardzo dużo się zmieniło jeśli chodzi o wydawnictwa Pokemon do czytania! Książki? Są (jest!). Magazyny? Są. A nie było!

W 2014 roku ciężko było znaleźć coś oficjalnego o Pokemonach, co można by było kupić na przykład w Empiku i poczytać. Co prawda recenzje gier Pokemon pojawiały się w magazynach chociażby takich jak CD-Action czy PSX Extreme, ale nadal był to jeden artykuł w całym magazynie. Wydawany przeze mnie magazyn Trainer też jest produktem nioficjalnym (ale traktującym w całości o Pokemonach!) Po pojawieniu się gry Pokemon GO, w sklepach mogliśmy znaleźć poradniki do gry, które były niestety produktami nieoficjalnymi. A dziś? A dziś wszystko się zmieniło!

Magazyny Pokemon

Największą zmianą jest pojawienie się oficjalnego magazynu Pokemon – Trenuj Ze Mną, wraz z wydaniem specjalnym i niedawno nowym wydaniem Pokemon Bitwy. Pierwsze wydania pojawiły się 4 lata temu i do dziś wydawane są cyklicznie (nawet 7 numerów w roku!). Magazyn skierowany jest dla młodszych użytkowników i jest wypełniony zagadkami, komiksami i plakatami. Do każdego numeru dołączone są również Pokemonowe gadżety i bardzo często mały zestaw kart Pokemon – tak zwany „fun packiem”.

Bardzo się cieszę, że oficjalne magazyny są u nas i moża je kupić w wielu miejscach. Za każdym razem, kiedy trafiają do mnie – możecie zobaczyć ich recenzję na YouTubie (lista wszystkich filmów tutaj!), a jeden z numerów jest przekazywany do was w małym konkursie. W tym czasie zebrała się pokaźna liczba numerów! Możecie zobaczyć poniżej ile ich już wyszło!

Mam nadzieję, że magazyny nadal będą wychodzić i młodsi fani Pokemon będą nadal mogli zwiększać swoją wiedzę na ich temat! Tym bardziej, że magazyny promują również gry, a część związana z karcianką Pokemon to mój ulubiony dział!

Książki Pokemon

Prawdę mówiąc nie ma zbyt wiele książek o Pokemonach które są oficjalnymi wydaniami i łatwo dostępnymi w Polsce. Jedyne co przychodzi mi na myśl to super poradnik o Pokemonach, o którym już obszernie pisałem na stronie tutaj.

I wiecie co? I to z oficjalnych wydawnictw tyle. Jest jeszcze kilka innych książek jak „historia Pokemon” (którą wydał Retro Gamer i została przetłumaczona na j. polski), ale są to wszystko pozycje nieoficjalne. Brakuje u nas wydań książek z poradnikami do gier (jak encyklopedie gier, które są bardzo popularne w japonii), czy jakiegokolwiek innego wydania Pokedexu, lub książeczek dla dzieci, które można kupić w Pokemon Center.

Jeśli chodzi o mangę Pokemon to tej niestety nie kupimy już w polskich księgarniach. Jedynym miejscem jest zakup używanych tomów na allegro, lub innych ogłoszeniach lokalnych. I niestety muszę was zmartwić, bo niestety są to wydania angielskie. Co prawda w magazynie Pokemon mamy polski komiks, ale jest on… komiksem, a nie mangą i jest na podstawie anime, a manga ma swoją własną odrębną historię (fantastyczną i bardzo mroczną!) i świat oraz bohaterów.

Cóż, podsumowując to jeśli chodzi o magazyny – mamy w czym wybierać, ale jeśli chodzi o książki to mamy tylko jedną pozycję i żadnych dostępnych mang. To i tak lepiej niż 10 lat temu, kiedy nie było z tego nic. Ale liczę na to, że w przyszłości Pokemonów będzie coraz więcej w formie papierowej, ponieważ jak pokazała książka (której pierwsze wydanie od razu się wyprzedało!) takich produktów jest u nas potrzebnych coraz więcej! Liczę na to, że tak właśnie będzie!

A może pominąłem jakąś pozycję? Dajcie znać w komentarzach!

Artykuł sponsorowany – Blue Ocean Entertainment Polska jest jednym ze sponsorów nagród naszego konkursu z okazji 10-lecia serwisu WAW Pokemon! Jest również sponsorem magazynów, które trafiają do was w konkursach na YouTube!

Wpis powstał z okazji 10-lecia serwisu WAW Pokemon! Przeczytaj więcej o naszym jubileuszu i dołącz do konkursu w którym do zdobycia są fantastyczne nagrody Pokemon!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.