Nowy region Pokemon – Alola. Coś z nim jest nie tak.

Nowe gry z serii – Pokemon Sun i Pokemon Moon wychodzą już w listopadzie tego roku. Ich fabuła będzie odgrywać się w nowym, niedawno zaprezentowanym regionie – Alola. Sama nazwa i wystrój terenu wskazuje na inspirację Hawajami. Piaszczyste plaże, piękne kobiety, gorące wulkany… a właśnie wulkany.

Oglądając najświeższy trailer nowych gier, poznałem już informację o nowych typach tych samych Pokemonów. Dwa z nich (a dokładniej cztery) zainteresowały mnie szczególnie – Vulpix i Sandshrew (oraz ich ewolucje). Ważną informacją była ich zmiana typów, które idealnie pasują do Aloli, na takie, które… totalnie nie pasują do tropików.

Coyf5MrUkAE1slz

Vulpix to ognisty Pokemon. Idealnie pasujący do wulkanów i gorących Hawajskich źródeł. Dlaczego celowo zmieniono mu typ na lodowy? Gdzie i w jakim miejscu w tropikach miałyby istnieć kolebki lodowych Pokemonów!?
Sandshrew to piaszczysty Pokemon. Idealnie wpasowuje się w piaszczyste plaże i kamienne pagórki gorącej Aloli. Jednak i jego typ zmieniono na… LODOWY!

Brak gymów jest ciekawym, ale… dziwnym rozwiązaniem

Od 20 lat jesteśmy nauczeni, że mamy 8 liderów sal, 8 odznak, następnie elitę 4 i championa. Nagle, najbliższa generacja najprawdopodobniej wywraca to do góry nogami. Niestety mamy na razie zbyt mało szczegółów, ale wydaje się, że nie będziemy teraz walczyć z ośmioma (a z czterema) liderami (a czymś na kształt „wodzów plemienia”). Nie wiemy nawet, czy znajdziemy elite 4!
Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że jest to rewolucyjna zmiana o której wiemy zbyt mało, przez co dla weteranów jest jednocześnie przerażająca i niezrozumiała. Nowi gracze i tak już nie łapią się w aktualnych 721 Pokemonach, więc ta zmiana jest dla nich mało znacząca.

Roślinne, roślinne, robaki, roślinne

Zauważyłem też, że w informacjach odnośnie nowych Pokemonów, większość z nich to typy roślinne i robaki. Jest to dla mnie zrozumiałe, w końcu mamy nową krainę, która ma być „zieloną wyspą” na tle morskiej toni. Ale gdzie te wodne Pokemony? Gdzie INNE typy?! Ogniste, kamienne, piaszczyste?
Nie ukrywam, designy Pokemonów są świetne (oczywiście nie wszystkie), ale coś bardzo mocno mi nie pasuje w nowych Pokemonach i nowej krainie i nowej generacji.

Czy wy też macie takie wrażenie?

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.