Nie ma gier Pokemon po Polsku? Fani biorą sprawy w swoje ręce

I właśnie trafiło do nas KOMPLETNE, ale takie totalnie KOMPLETNE tłumaczenie gry Pokemon Crystal, w którego możecie zagrać już dziś!

Dark Archon, który znany jest w fandomie Pokemonów jakieś 25 lat, a w fandomie gier jakieś przynajmniej 20 lat wykonał kawał fantastycznej roboty i chyba spełnił jedno ze swoich marzeń – przetłumaczył kompletnie Pokemon Crystal na nasz rodzimy język.

Dark Archon już wcześniej tłumaczył inne gry Pokemon, jak chociażby Fire Red, czy Platinum (które promowałem kiedyś na Forum Revival również!) ale Crystal jest czymś więcej. Nie jest jedynie „tłumaczeniem”, jest ogromnym projektem w którym autor zatopił się bardzo mocno, a cały proces przedstawił w fantastycznym filmie na YouTube:

Tłumaczenie logo, Pokedexu, ataków, wszystkich dialogów i tysiące innych smaczków sprawia, że to takie tłumaczenie jakiego zapewne sam GameFreak by nie wykonał! I co najlepsze, oprócz filmu podsumowującego – całość można było obserwować na Dark Archonowym kanale na twitchu.

Mam ogromny szacunek dla autora nie tylko za samo tłumaczenie tej gry, ale za to ile już zrobił dla całej społeczności Pokemonów (a niektórzy mogą go kojarzyć nie tylko z jego NAJLEPSZEGO projektu – Swinub City.)

Ja jestem pod niezwykłym wrażeniem i już po świętach jak tylko czas pozwoli – zabiorę się za ogrywanie tej wersji i na pewno zaproszę was na livestream na moim kanale Twitch. Dark Archonowi gratuluję ogromnej wytrwałości i pracy włożonej w cały projekt. Zachęcam do zapoznania się z jego materiałami i jego stroną, którą na pewno znacie – arhn.eu!

A wy? Zamierzacie zagrać w Polskie Pokemon Crystal? 🙂

PS. Tłumaczenie jest projektem nieoficjalnym w którym nie uczestniczył GameFreak ani TPCi, ale uczestniczyło mnóstwo fanów i pasjonatów Pokemona w Polsce!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.