W regionie Kanto, na północy, między Pewter City a Cerulean City znajduje się Mt. Moon.

Góra ta zagradza przejście między tymi miastami, jedynie poprzez wejście w podziemia góry jesteśmy w stanie dostać się do Cerulean City. Miejsce to przede wszystkim dom dla Clefairy, które możemy tu spotkać w całkiem pokaźnej ilości.

W serii gier Pokemon R/B/G oraz FR/LG podziemia to rozbudowany system korytarzy, w których możemy spotkać oprócz Pokemonów także trenerów oraz Team Rocket. Przestępcy szukają w tym miejscu skamielin, które mogliby sprzedać, ostatecznie nie udaje im się to. Na samym końcu spotykamy Super Nerda, który posiada dwie skamieliny. Po pokonaniu go jest gotów odstąpić nam jedną z nich. Obie skamieliny to skamieliny dawnych pokemonów – jedna jest Kabuto, a druga Omanyte. Dzięki nim możemy ożywić jednego z tych Pokemonów w laboratorium na wyspie Cinnabar.
W anime miejsce to zamieszkiwały Clefairy, które tańczyły wokół meteoru, który niegdyś uderzył w to miejsce. Sam meteor był celem zespołu R, który go chciał skraść. Skończyło się na tym, że część meteoru została zniszczona, a malutkie fragmenty skały zamieniły część Clefairy w Clefable.

Mt. Moon w grze zamieszkują następujące Pokemony: Sandshrew, Clefairy, Zubat, Geodude oraz Paras. Najczęściej będziemy mieli do czynienia z Zubatem albo Geodude, jednak przy odrobinie cierpliwości natrafimy na Clefairy. W lokacji tej porozrzucane są przedmioty, w tym dość cenne, chociażby jak Rare Candy, które zwiększa o 1 poziom naszego Pokemona, czy Moon Stone i to dwie sztuki, dzięki którym możemy zamienić np. Nidorino w Nidokinga.

Ponadto trenerzy, którzy się tam znajdują nie należą do zbyt wymagających.
W Pokemon Gold/Silver Mt. Moon jest znacznie mniejsze, spotykamy tam naszego rywala, z którym walczymy. Co ciekawe w poniedziałki możemy spotkać na Mt. Moon Square dwa tańczące Clefairy wokół wielkiego księżycowego kamienia. Możemy go też za pomocą ROCK SMASH rozkruszyć, co da nam MOON STONE.

Mt. Moon to ważne miejsce podczas naszej wędrówki po regionie Kanto. Tutaj znajdujemy MOON STONE, dzięki któremu możemy ewoluować nasze pokemony, natrafiamy na Team Rocket, z którym walczymy, a także spotykamy kujona, który jest w posiadaniu dwóch skamielin, które szukali Rocketsi. Ogólnie sama lokacja jest duża, jednak w następnej serii ulega ona drastycznemu zmniejszeniu. Ponadto nie możemy zdobyć tu skamielin jak w wersjach R/B/G czy FR/LG. Mimo to możemy ujrzeć tańczące Clefairy wokół wielkiego kamienia (tylko w poniedziałek).

Basteq

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.