Zdobywamy Johto, czyli jak pokonać liderów sali krok po kroku

Ten artykuł ma za zadanie pomóc trenerom, którzy mają problem z pokonaniem poszczególnych liderów sal pokemon w regionie Johto. Dotyczy to gier z serii Gold/Silver/Crystal. W tym artykule zajmę się liderem sali w Mahogany Town – Prycem.

Pryce to lider specjalizujący się w pokemonach typu lodowego. By się do niego dostać to musimy się troszkę potrudzić, ale po kolei. Po wygranej z Jasmine następnym naszym celem jest Mahogany Town. By tam się dostać musimy pójść do Ecruteak City, a następnie pokierować się na wschód i przepłynąć niewielkie wysepki łączące to miasto z Mahogany. Istnieje jeszcze druga opcja dojścia tam, a mianowicie przejść jaskinię – potrzebny nam będzie pokemon z ruchem FLASH. Jest to o wiele dłuższa droga i bardziej męcząca, ale wybór pozostawiam wam. Po dojściu na miejsce okaże się, że sala jest blokowana przez pewnego człowieka. Udajemy się do Lake of Rage, gdyż ukazał się tam czerwony Gyarados – jedyny taki okaz w grze. Podpływamy tam do niego i walczymy – proponuje go złapać, nawet jeśli mamy mocniejszego pokemona typu wodnego, gdyż jest to okaz shiny. Tak czy inaczej po walce z nim otrzymujemy RED SCALE. Wracając na brzeg pojawia się Lance – proponuje nam, byśmy pomogli mu z Zespołem R, który zadekował się w Mahogany, po czym odlatuje. Wracamy do miasta, po czym wchodzimy do chatki powyżej Gym’u. Tam są schody prowadzące do podziemi, w których jest masa złoczyńców z Zespołu R. Lance wyjaśnia nam co trzeba zrobić. Po załatwieniu wszystkich przeciwników Lance podziękuje nam za pomoc i da nam HM06 WHIRPOOL. Teraz wejście do Sali tego miasta będzie stało dla nas otworem.

Wszyscy trenerzy używają pokemonów mający typ albo sam lodowy, albo z dodatkowym typem wodnym (większość) lub ziemnym. Dla gracza może wydać się denerwujący lód, który wypełnia budynek. Trzeba odpowiednio ślizgać się, by trafić do odpowiedniego trenera, a potem do lidera. Lvle pokemonów tych trenerów nie są zbyt duże – wahają się od 24 do 28. Sam lider, Pryce ma trzy pokemony – Seel na 27lvl, Dewgong na 29 i najmocniejszy jego pokemon Piloswine na 31. Nie są to duże lvl w porównaniu z Jasmine, której pokemony miały od 30lvl +. Teraz pora wystawić odpowiednią drużynę. Na pokemony typu lodowego dobrym wyborem będzie jej kontra – typy ogniste, walczące, stalowe czy kamienne. Nie polecam wystawiać pokemonów trawiastych, ziemnych, smoczych czy latających – dostaną one przysłowiowe baty. Jeżeli chodzi o ogniste pokemony to nie ma problemu, jeśli starte, którego wybraliśmy miał typ ognisty. Jeśli takowego nie mamy to możemy wybrać np. Magmara. Walczących typów lub pokemony mające ataki tego typu też spotykaliśmy na swej drodze – jaskinia łącząca Mahogany i Ecruteak, wymiana z trenerem, który siedzi w sklepie na jednym z pięter w Goldenrod. Stalowe – możemy wykorzystać TM IRON TAIL otrzymany od Jasmine (całkiem dobra opcja), a kamiennych to jest na pęczki – Geodude chociażby. Sama walka z Prycem nie powinna sprawiać kłopotów – Seela możemy pokonać typem elektrycznym lub trawiastym, jako że ten pokemon jest tylko typem wodnym. Dewgong oprócz wodnego to ma jeszcze lodowy typ, więc polecam zostawić ognistego pokemona na sam koniec, a użyć inny typ. Piloswine jest najmocniejszym pokemonem lidera, ponadto ma świetny atak jakim jest BLIZZARD. Dobrze jest postawić albo na szybkość i wykończyć go jak najszybciej zanim zacznie siać spustoszenie, albo na początku zmienić jego stan (otrucie i sen będzie dobre) i oszołomić go. Tak czy inaczej wygrana jest możliwa za pierwszym razem. Za zwycięstwo otrzymujemy naszą siódmą odznakę oraz TM16 ICY WIND.

Podsumowując Pryce nie jest aż takim mocnym przeciwnikiem jak może nam się wydawać. Po pierwsze po wygranej z Jasmine nasza drużyna powinna być dość silna. Ponadto samo przejście do Mahogany Town da nam możliwość treningu. Dochodzi do tego brak przejścia do Gymu, podróż nad jezioro, walka z zespołem R, przez co naprawdę wzmacniamy się i nasz skład. Już nie wspomnę o walce z trenerami, czy to na drodze do jeziora, czy przed samym miastem. Dlatego wchodząc do sali mamy naprawdę silną drużynę, która jest w stanie szybko pokonać trenerów w budynku, a potem samego lidera.

BasteQ

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.