Zdobywamy Johto, czyli jak pokonać liderów sali krok po kroku

Ten artykuł ma za zadanie pomóc trenerom, którzy mają problem z pokonaniem poszczególnych liderów sal pokemon w regionie Johto. Dotyczy to gier z serii Gold/Silver/Crystal. W tym artykule zajmę się liderem sali w Azalea Town – Bugsym.

Bugsy to lider sali specjalizujący się w pokemonach robakach. Drogę jaką musimy pokonać od jednego lidera do drugiego nie jest krótka, a w czasie podróży możemy rozwinąć nasze pokemony. Po pokonaniu lidera sali w Violet City następnym naszym celem będzie sala w Azalea. By tam dojść musimy przejść m.in przez Union Cave, gdzie będziemy mieli troche trenerów do pokonania. Po wyjściu z jaskini i dotarciu do miasta okazuje się, że wejście do sali jest zablokowane. Jest to sprawka zespołu R, który kręci się w okolicy. Idziemy do Kurta, człowieka który wytwarza pokeballe po czym schodzimy do jednej z mniejszej jaskiń przed miastem. Tam odnajdujemy zespół R, po pokonaniu którego możemy udać się do sali. Wszyscy używają tam pokemonów robaków – często będziemy mieć do czynienia z pospolitymi pokemonami, takimi jak Caterpie czy Weedle. Interesująca jest jednak sama postać lidera, Bugsy’ego. Ma on trzy pokemony robaki – Metapoda na 14 lvlu, Kakunę również na 14lvlu oraz Scythera na 16 lvlu. Dwa pierwsze mogą wydać się niegroźne jednak są to wyjątkowe pokemony. To są jedyne pierwsze formy Caterpie oraz Weedle, gdzie posiadają one ruchy atakujące w przeciwieństwie do reszty podopiecznych innych trenerów. Jednak najgroźniejszy z nich wszystkich jest Scyther. Posiada on bardzo silny ruch – FURY CUTHER, który potrafi bardzo szybko wyeliminować naszego pokemona. Dlatego ważne jest dobry dobór naszej drużyny, by móc wygrać odznakę i iść dalej. Pokemony robaki łatwo pokonać typami lot oraz ogień. Jeśli ktoś wybrał ognistego startera to nie powinien mieć problemu z większością przeciwników, gdyż ruch EMBER kładzie na łopatki ten typ. Pokemony typu lot to nic innego jak pokemony ptaki. Jeśli złapaliśmy jakiegoś i w miare wytrenowaliśmy to nie powinno być problemu. Warto jednak przed sama walką z liderem zatroszczyć się o odpowiedni lvl naszych podopiecznych, gdyż przewaga typu to nie wszystko. Jeśli naszym starterem był wodny pokemon to raczej przy dobrym treningu powinniśmy uporać się z przeciwnikiem. Jeżeli na początku gry nasz wybór padł na trawiastego pokemona to radzę zostawić go na końcu – są inne pokemony, które mogą szybko się uporać z przeciwnikiem. Nienajgorszym wyborem będzie typ kamienny i normalny. Polecam wbicie tak od 14 do 16/17 lvl naszym podopiecznym, by na 100% udało się wygrać. W sumie nie będzie to takie trudne, gdyż w drodze do Union Cave walczymy z trenerami, później w samej jaskini, następnie z zespołem R, a na końcu z trenerami w sali w Azalea Town. Jeśli mamy mało pokemonów w swojej drużynie to tym bardziej szybciej wbijamy im lvle, gdyż nie mamy zbytnio kogo używać w walce. Wracając jeszcze do samej walki możemy odczuć delikatny problem w walce z Scytherem. Taka mała rada ode mnie – im dłużej używa on FURY CUTHER tym coraz więcej zabiera hp naszym stworkom. Dlatego ważne jest by jak najmniej razy użył tego ruchu. Pokonanie Bugsy’ego oprócz odznaki daje nam TM FURY CUTHER.

Podsumowując, lider drugiej sali w mieście Azalea używa pokemonów robaków. Odpowiedni dobór typów na pewno pomoże nam w batalii. Ognisty typ czy lot świetnie się sprawdza przeciwko robakom. Inne typy też radzą sobie w walce, jednak te dwa polecam wystawić w miarę możliwości. Trzeba zwrócić uwagę na pokemony Bugsy’ego i ich ruchy, które są niebezpieczne. Ważne jest, oprócz przewagi typów odpowiedni lvl naszych kieszonkowych stworków, dlatego polecam popracować nad ich poziomem. Okazji do tego będzie dużo w czasie drogi do Azalea Town, więc na miejscu powinniśmy mieć gotowy, zwycięski zespół. Może ta sala nie należy do zbytnio ciężkich, jednak troszkę zamieszania może wprowadzić Scyther lidera, który jest jego najlepszym pokemonem. Dlatego myślę, że moje porady zawarte w tym artykule pomogą, zwłaszcza początkującym trenerom w doborze odpowiednich pokemonów i przyjęciu dobrej strategii. Życzę wszystkim sukcesów w starciu z liderem sali w Azalea Town.

BasteQ

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.