Kamienie ewolucji to przedmioty niezbędne dla niektórych Pokemonów, by mogły uzyskać wyższą formę ewolucji. W serii gier Red, Blue czy Green mogliśmy je kupić w sklepie, natomiast w serii Gold, Silver i Crystal musimy się trochę pofatygować, by je zdobyć.
Oto jakie kamienie możemy zdobyć w tych seriach: Moon Stone, Sun Stone, Leaf Stone, Thunder Stone, Fire Stone, Water Stone, Everstone. Możemy je uzyskać na kilka sposobów.

Sun Stone – kamień ten to nagroda za pierwsze miejsce w konkursie łapania pokemonów robaków, które odbywa się we wtorki, czwartki oraz soboty w National Park. Możemy go użyć na Gloom, by stał się Bellossomem czy Sunkern by stał się Sunflorą.

Moon Stone – kamień ten możemy znaleźć w czasie naszej wędrówki do Kanto (w jaskini, koło której stoi grubasek, mówiący nam o tym, że jesteśmy już w regionie Kanto), jedną sztukę dostajemy od naszej mamy, która zostawia go w naszym PC. Jeszcze istnieje możliwość zdobycia go w poniedziałki, gdy w Mt. Moon wokół dużego kamienia tańczą Clefairy – wystarczy użyć ROCK SMASH i możemy uzyskać pożądany kamień. Moon Stone możemy użyć do ewolucji Nidorino w Nidokinga, Nidoriny w Nidoquenn czy Jigglypuffa w Wigglypuffa.

Fire Stone – kamień ten w wersji Gold/Silver możemy uzyskać od dziadka Billa w Kanto, po pokazaniu mu albo Vulpixa albo Growlithe. W Pokemon Crystal kamień ten możemy dostać od jednego z trenerów – konkretnie od Schoolboy’a Alana, którego znajdziemy na Route 36. Fire Stone możemy użyć do ewolucji chociażby Eevee w Flareona czy Growlithe w Arcanine.

Water Stone – kamień ten w wersji Gold/Silver możemy uzyskać od dziadka Billa w Kanto, po pokazaniu mu Staryu. W Pokemon Crystal kamień ten może nam dać Fisher Tully, którego spotkamy na Route 42. Water Stone pozwala na ewolucję Eevee w Vaporeona, Staryu w Starmie czy Shelldera w Cloystera.

Leaf Stone – kamień ten w wersji Gold/Silver możemy uzyskać od dziadka Billa w Kanto, po pokazaniu mu Oddisha. W Pokemon Crystal kamień ten możemy otrzymać od Picnicker Gina, która znajduję się na Route 34. Leaf Stone pozwala na ewolucje Glooma w Vileplume czy Exeggcute w Exeggutora.

Thunder Stone – – kamień ten w wersji Gold/Silver możemy uzyskać od dziadka Billa w Kanto, po pokazaniu mu Pichu. W Pokemon Crystal kamień ten otrzymamy od Lass Dana, która stoi na Route 38. Thunder Stone pozwala na ewolucji Pikachu w Raichu, czy Eevee w Jolteon’a.

Everstone – kamień ten trzymany przez Pokemona nie pozwala na dalszą jego ewolucję. Możemy go dostać zajmując drugie miejsce w konkursie łapania pokemonów robaków. Jedną sztukę dostajemy od dziadka Billa po pokazaniu mu Lickitunga. Jeszcze jeden możemy dostać od profesora Elma, po pokazaniu mu Togepi, który wykluł się z jajka, które nam wcześniej dał.

W Pokemon Gold, Silver oraz Crystal mamy do czynienia z różnymi kamieniami ewolucyjnymi. Sposoby na zdobycie ich opisałem powyżej, by ułatwić wam to zadanie. Teraz uzupełnienie Pokedexu stało się ciut łatwiejsze.

BasteQ

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.