Kamienie ewolucji to przedmioty niezbędne dla niektórych Pokemonów, by mogły uzyskać wyższą formę ewolucji. W serii gier Red, Blue czy Green mogliśmy je kupić w sklepie, natomiast w serii Gold, Silver i Crystal musimy się trochę pofatygować, by je zdobyć.
Oto jakie kamienie możemy zdobyć w tych seriach: Moon Stone, Sun Stone, Leaf Stone, Thunder Stone, Fire Stone, Water Stone, Everstone. Możemy je uzyskać na kilka sposobów.

Sun Stone – kamień ten to nagroda za pierwsze miejsce w konkursie łapania pokemonów robaków, które odbywa się we wtorki, czwartki oraz soboty w National Park. Możemy go użyć na Gloom, by stał się Bellossomem czy Sunkern by stał się Sunflorą.

Moon Stone – kamień ten możemy znaleźć w czasie naszej wędrówki do Kanto (w jaskini, koło której stoi grubasek, mówiący nam o tym, że jesteśmy już w regionie Kanto), jedną sztukę dostajemy od naszej mamy, która zostawia go w naszym PC. Jeszcze istnieje możliwość zdobycia go w poniedziałki, gdy w Mt. Moon wokół dużego kamienia tańczą Clefairy – wystarczy użyć ROCK SMASH i możemy uzyskać pożądany kamień. Moon Stone możemy użyć do ewolucji Nidorino w Nidokinga, Nidoriny w Nidoquenn czy Jigglypuffa w Wigglypuffa.

Fire Stone – kamień ten w wersji Gold/Silver możemy uzyskać od dziadka Billa w Kanto, po pokazaniu mu albo Vulpixa albo Growlithe. W Pokemon Crystal kamień ten możemy dostać od jednego z trenerów – konkretnie od Schoolboy’a Alana, którego znajdziemy na Route 36. Fire Stone możemy użyć do ewolucji chociażby Eevee w Flareona czy Growlithe w Arcanine.

Water Stone – kamień ten w wersji Gold/Silver możemy uzyskać od dziadka Billa w Kanto, po pokazaniu mu Staryu. W Pokemon Crystal kamień ten może nam dać Fisher Tully, którego spotkamy na Route 42. Water Stone pozwala na ewolucję Eevee w Vaporeona, Staryu w Starmie czy Shelldera w Cloystera.

Leaf Stone – kamień ten w wersji Gold/Silver możemy uzyskać od dziadka Billa w Kanto, po pokazaniu mu Oddisha. W Pokemon Crystal kamień ten możemy otrzymać od Picnicker Gina, która znajduję się na Route 34. Leaf Stone pozwala na ewolucje Glooma w Vileplume czy Exeggcute w Exeggutora.

Thunder Stone – – kamień ten w wersji Gold/Silver możemy uzyskać od dziadka Billa w Kanto, po pokazaniu mu Pichu. W Pokemon Crystal kamień ten otrzymamy od Lass Dana, która stoi na Route 38. Thunder Stone pozwala na ewolucji Pikachu w Raichu, czy Eevee w Jolteon’a.

Everstone – kamień ten trzymany przez Pokemona nie pozwala na dalszą jego ewolucję. Możemy go dostać zajmując drugie miejsce w konkursie łapania pokemonów robaków. Jedną sztukę dostajemy od dziadka Billa po pokazaniu mu Lickitunga. Jeszcze jeden możemy dostać od profesora Elma, po pokazaniu mu Togepi, który wykluł się z jajka, które nam wcześniej dał.

W Pokemon Gold, Silver oraz Crystal mamy do czynienia z różnymi kamieniami ewolucyjnymi. Sposoby na zdobycie ich opisałem powyżej, by ułatwić wam to zadanie. Teraz uzupełnienie Pokedexu stało się ciut łatwiejsze.

BasteQ

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.