Gdzie kiedyś kupowaliśmy karty Pokemon (a gdzie kupujemy dziś?)

10 lat temu karcianka Pokemon wyglądała zupełnie inaczej. W 2014 roku, w momencie powstania serwisu WAW Pokemon, na świecie królował podstawowy set karcianki XY (nazwany po prostu: „XY”), który nawiązywał do wydanej w październiku 2013 roku gry Pokemon X i Pokemon Y.

Zakupy kart Pokemon nie były wtedy łatwe i proste (a na pewno nie były na tamte czasy tanie), ale były w Polsce możliwe. Pamiętam, że sam wtedy wróciłem na moment do karcianki (po przerwie od setów Diament i Perła) i skierowałem się na poszukiwanie swojego zestawu do zakupu. Na Allegro królowały wtedy podróbki (jak dziś) i nieliczne pojedyńcze karty na sprzedaż lub w formie całego bulku. Pamiętam, że jedynym wtedy sklepem (który był chyba też dystrybutorem na polskę, ale mogę się mylić) był sklep ISA.pl (który istnieje do dziś, ale nic powyżej setów Silver Tempest tam nie kupicie), nie wiem nawet czy istniał już wtedy LootQuest.pl (nie mogłem znaleźć informacji o dniu rejestracji firmy, a profil na facebooku sklepu pojawił się w 2017 roku).

Skierowałem się wtedy na stronę ISA i złożyłem moje zamówienie. Zalogowałem się dzisiaj na stronę i o dziwo, to zamówienie jest jeszcze w pamięci systemu sklepu!

Zamówienie złożone w marcu 2014 i zobaczcie te ceny! 3 boostery za 39zł (to przecież tylko 13zł za booster!), talia tematyczna za 39zł i puszka z Yveltalem za 53zł. Aż chciałoby się wrócić do tych cen sprzed 10 lat, chociaż wtedy wydawały się strasznie drogie!

Znalazłem nawet zdjęcie zestawów, które do mnie przyszły oraz dropów! Już wtedy miałem bardzo słabą rękę do otwierania kart…

ISA dokładała nawet POLSKIE zasady karcianki do zamówień! Widzicie tę książeczkę na dole?

Potem z karcianką rozstałem się na pewien czas, ale to już historia na inny artykuł.

Nie przypominam sobie, żeby w tamtych czasach był jakiś inny dobrze znany sklep internetowy z którego można by było zamówić karty. Jak pamiętam – wszyscy moi znajomi zamawiali z ISA i każdy ją polecał do zakupu kart. (jeśli pamiętacie jakieś inne sklepy – dajcie znać w komentarzach!)

Tylko niektóre sklepy stacjonarne przedawały wtedy karty Pokemon i to były głównie sklepy przedające gry planszowe i bitewniaki. W samym Poznaniu w którym wtedy mieszkałem, były tylko dwa sklepy – Wilczek i Bard (być może było ich więcej, ale ich nie znałem). I tam pamiętam, że można było kupić karty, czasami jakiś zestaw i akcesoria. Jednak samych grających fanów było tak mało, że sklepy nie organizowały ani turniejów, ani spotkań fanów (na przykład raz w tygodniu jak to się dzieje teraz w Poznańskiej Plan-Szy)

Jeśli skoczymy więc 10 lat do przodu i sprawdzimy jaka jest sytuacja dzisiaj to… zmieniło się dosłownie wszystko. Karty są wręcz na wyciągnięcie ręki. Sklepów sprzedających karty Pokemon są dziesiątki w internecie, a jak niektórym wiadomo – jednym z moich ulubionych sklepów jest LootQuest.pl. Nie muszę chyba mówić, że moje zamówienia tam nie opiewają na 170zł średnio, tylko kilka razy więcej 😉

W LootQuest.pl znajdziecie nie tylko angielskie, ale też japońskie karty Pokemon, do tego mnóstwo zestawów, gadżetów do kart, a także zabawki z Pokemonami. No i oczywiście nie tylko same Pokemony.

Jeśli nie chcecie wybierać się do internetu, to karty Pokemon kupicie teraz praktycznie w każdym większym mieście. Liczba sklepów w których je dostaniecie jest ogromna, bo dołączyły do nich sieci Empik i Smyk. Oprócz tego, karty Pokemon pojawiają się co jakiś czas w sklepach sieci Lidl i Biedronka (razem z innymi zabawkami), a czasami nawet i w innych sieciach.

Niestety wzrosła też liczba podróbek, które możecie kupić, zwłaszcza w nadmorskich bazarach – uważajcie na nie!

W każdym razie ja już od dłuższego czasu swoje karty kupuję w sklepie LootQuest.pl, który mogę wam świadomie polecić. Niskie ceny, świetna obsługa klienta z pełnymi informacjami dotyczącymi waszego zamówienia – to coś co nie każdy sklep oferuje (ale o wysokiej jakości obsługi klienta przez LootQuest wiedzą wszyscy na moim Discordzie). LootQuest.pl posiada w swojej ofercie bogatą kolekcję kart Pokemon, akcesoriów do karcianki, ale nie tylko! Jest też jednym z nielicznych sklepów w którym kupicie na przykład japońskie zestawy kart Pokemon! Zapraszam serdecznie do zakupów!

Artykuł sponsorowany – LootQuest.pl jest jednym ze sponsorów nagród naszego konkursu z okazji 10-lecia serwisu WAW Pokemon!

Wpis powstał z okazji 10-lecia serwisu WAW Pokemon! Przeczytaj więcej o naszym jubileuszu i dołącz do konkursu w którym do zdobycia są fantastyczne nagrody Pokemon!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.