epidemie, EPIDEMIE, świąteczne Epidemie Pokemonów!

Co nowego w Pokémon Scarlet i Violet oraz Pokémon UNITE: Świąteczna zabawa rozpoczyna się w tym tygodniu! 

Zanim przejdę do informacji prasowej odnośnie świątecznych eventów w Pokemonach chciałbym zwrócić uwagę na dwie rzeczy:

 1. Niefortunne użycie wyrazu „epidemia”, które oznacza „outbreak” w Pokemon Scarlet/Violet. Zamiast „epidemii” można było z łatwością użyć bardziej pozytywnego wyrazu „hordy”, lub „masowe spotkania/pojawiania się”.
 2. W ostatnim magazynie Pokemon Trenuj Ze Mną wskazałem, że nazwy Pokemonów Paradoxów zostały spolszczone. W oficjalnej informacji prasowej tutaj – nie. Więc jak jest na serio?

Masowe epidemie Delibirda 

Będą pojawiać się w całym regionie Paldea, krainie Kitakami i Terrarium w Akademii Borówek. Błyszczące Delibirdy zdarzają się częściej w tych specjalnych masowych epidemiach, więc spróbuj złapać ich całą grupę!

Harmonogram wydarzeń

Piątek, 22 grudnia 2023, 00:00 UTC do niedzieli, 24 grudnia 2023, 23:59 UTC

Tańcem Smoka wkroczysz w nowy rok!

 • Dratini będzie pojawiał się w masowych epidemiach w całym regionie Paldea, 
 • Jangmo-o będzie pojawiał się w masowych epidemiach w całej krainie Kitakami, 
 • Duraludon będzie pojawiał się w masowych epidemiach w całym Terrarium w Akademii Borówek.

Pokémony spotykane podczas tych specjalnych masowych epidemii częściej mają Radosny Znak!

Harmonogram wydarzeń

Poniedziałek, 25 grudnia 2023, 00:00 UTC do środy, 3 stycznia 2024, 23:59 UTC

Iron Bundle pojawi się w czarnych kryształach Tera Raid!

Iron Bundle pojawiający się podczas tego wydarzenia ma typ lodowy Tera. Bądź przygotowany — ten Pokémon jest groźnym wrogiem i ma Najpotężniejszy Znak, który to potwierdza. Współpracuj ze znajomymi, aby obalić tego potężnego Pokémona Tera!

Podczas tego wydarzenia Blissey będzie częściej pojawiać się w 5-gwiazdkowych bitwach Tera Raid. Te Blissey będą miały różne typy Tera, więc przygotuj się mądrze, zanim rzucisz im wyzwanie! Pokonanie Blissey zapewni wspaniałe nagrody, takie jak różne odłamki Tera i dodatkowe cukierki doświadczenia. 

Harmonogram wydarzeń

Piątek, 22 grudnia 2023, 00:00 UTC do niedzieli, 24 grudnia 2023, 23:59 UTC

Ważne:

 • Aby wziąć udział w ograniczonych czasowo masowych epidemiach, pobierz najnowszą wersję Poké Portal News. Nie potrzebujesz płatnego członkostwa Nintendo Switch Online, aby otrzymywać najnowsze wiadomości z Poké Portal News.
 • Możecz pobrać najnowszą wersję Poké Portal News, wybierając Poké Portal z menu X, następnie Mystery Gift, a następnie Sprawdź Poké Portal News.
 • Aby wziąć udział w wydarzeniach Tera Raid Battle, pobierz najnowszą wersję Poké Portal News, wybierając Poké Portal z menu X, następnie Mystery Gift, a następnie wybierz Poké Portal News. Nie potrzebujesz płatnego członkostwa Nintendo Switch Online, aby otrzymywać najnowsze wiadomości z Poké Portal.
 • Ten specjalny Iron Bundle możesz złapać tylko raz na save. Jednak, jeśli już go złapałeś, nadal możesz brać udział w bitwach Tera Raid przeciw niemu, aby zdobyć inne nagrody.
 • Ten Iron Bundle może pojawić się w przyszłych wydarzeniach lub będzie można go zdobyć innymi metodami.
 • Po ukończeniu niektórych wydarzeń po grze, będziesz mógł znaleźć czarne kryształy Tera Raid. Jednakże gracze, którzy nie ukończyli tych wydarzeń, mogą nadal brać udział w bitwach Tera Raid, dołączając do innych Trenerów w trybie wieloosobowym.
 • Możesz brać udział w bitwach Tera Raid przeciwko Pokémonom, które nie pojawiają się w wersji gry, w którą grasz, dołączając do bitwy Tera Raid prowadzonej przez Trenera z przeciwną wersją gry.
 • Aby móc brać udział w bitwach Tera Raid z innymi trenerami online, wymagane jest płatne członkostwo Nintendo Switch Online (sprzedawane osobno). Obowiązują warunki. Dowiedz się więcej na nintendo.com/switch-online 
 • Wydarzenia Tera Raid Battle będą miały miejsce wyłącznie w regionie Paldea.

Metagross odciska swoje piętno w Pokémon UNITE

Nie zapomnij! Metagross dołączy do walki w Pokémon UNITE 26 grudnia 2023 r. Śledź WAW Pokemon by dowiedzieć się więcej.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.