Co nas czeka na tegorocznym PGA?

Polskie święto graczy, targi Poznań Game Arena rozpoczną się równo za 2 tygodnie. Rok rocznie impreza staje się coraz popularniejsza przyciągając tony polskich fanów gier i nowych technologii. Jak co roku odwiedzimy hale poznańskich targów, aby dokładnie przyjrzeć się temu, jakie atrakcje przygotowali dla nas organizatorzy. Co też czeka nas w tym roku?

Poznan-Game-Arena-2012-_bn362991

Creative, Natec, Hama, GoPro czy Tesoro, to tylko kilku z bogatej liczby wystawców  którzy zapowiedzieli obecność swoich stoisk na tegorocznej edycji. Szczególną uwagę w tym roku może przyciągnąć sam władca potężnych procesorów czyli Intel, który zapowiedział budowę wielkiego stoiska pełnego atrakcji. Wśród nich m.in. klasyczne już pokazy overclockingu, stoiska prezentujące gry na tablety, czy sławny Oculus Rift, umożliwiający zatopienie się w wirtualnej rzeczywistości. Ponadto turniej Counter-Strike: Global Offensive ze smaczkiem w postaci możliwości zmierzenia się z Kubenem, niegdyś zawodnikiem teamu G5, grającym w składzie z obecnymi zwycięzcami IEM. Dla wszystkich, którym CSowych wrażeń będzie mało EIZO proponuje emocjonujący turniej EIZO Challenge, którego finały będziecie mogli na żywo śledzić właśnie podczas PGA 2014.

PGA to nie tylko wielkie pstrokate machiny do grania, to także wielcy pstrokaci gracze. Ponownie dla wszystkich, którzy z ulubionymi postaciami integrują się bardziej niż zwykli śmiertelnicy, organizator proponuje konkurs cosplay. Cosplay to nie jest zwykłe przebranie się. To godziny tworzenia z pietyzmem kostiumu, to poznawanie psychologii postaci, którą przez 3 dni będziemy odgrywać na deskach teatru zwanego targami gier komputerowych. Przyjdźcie i sami oceńcie, jak te występy się udały.

Gry mogą także służyć pomocą. Podczas tegorocznej imprezy Gordon – hardkorowy gracz zmierzy się, w ponad 135 godzinnej rozgrywce, z trzecią odsłoną Sniper Elite, po to by bijąc rekord Guinessa pomagać fundacjom „Child’s Play” i „Rak Off” w walce z nowotworami u dzieci. Szlachetna inicjatywa świata gamingu, bierzcie przykład :).

Dla każdego, który w grach szuka czegoś więcej w ramach Poznań Game Arena 2014 odbywać się będzie także kolejny Zjazd Twórców Gier (współorganizowany m.in. przez Politechnikę Poznańską, także nasze środowisko :P). Prelekcje w ramach spotkań poprowadzą topowe polskie i zagraniczne firmy, jak Google, Techland, Microsoft ale także rodzime uczelnie. Wszystkich zainteresowanych odsyłam do programu. I najlepiej już teraz ustawiajcie się w kolejce, gdyż z pewnością będzie sporo chętnych!

O rozwojowym charakterze polskiej imprezy świadczy także obecność Strefy Niezależnych Twórców Gier, zwanej też zjazdem indyków. Oficjalny portal organizatorów informuje: „Ubiegłoroczna Strefa Niezależnych Twórców Gier porwała tłumy, ale póki co wystawiło się w jej obrębie tylko jedno zagraniczne studio developerskie. W tym roku sytuacja uległa diametralnej zmianie, bo na poznańskiej farmie „indyków” wystawi się aż 15 teamów z Europy.” Także PGA to nie tylko ci najwięksi, ale także ci mali i niezależni, którzy w coraz większym stopniu wpływają na kształt branży gier komputerowych.

Warto wspierać wszelkie polskie inicjatywy gamingowe, zwłaszcza, jeśli w pewnym stopniu wpisały się już one w roczny kalendarz graczy. Poznań Game Arena miewało wzloty i upadki, ale rok do roku organizatorzy pokazują, że stać ich na więcej. Jeśli macie wolny ostatni weekend października, to nawet jeśli jesteście tylko casualami warto odwiedzić Poznań i samemu zaczerpnąć klimatu targów. A nawet jeśli z jakiś powodów nie będziecie mogli być z nami, to postaramy się oddać atmosferę tego miejsca w materiałach wideo i relacji. Stay tuned!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.