9 MILIARDÓW wyprodukowanych kart Pokemon na rok, a to nadal za mało!

Cały czas borykamy się z brakami kart Pokemon. Ale TPCi planuje coś z tym zrobić.

Trafił do mnie bardzo ciekawy wywiad w serwisie Polygon (źródło), który daje nowe światło na karty Pokemon. Karty, których cały czas brakuje na rynku.

Pisałem o tym wielokrotnie – cieżko jest dzisiaj być fanem karcianki Pokemon.

Dostępność kart jest bardzo niska, gracze narzekają na ogromne ceny, które są podbijane przez scalperów i celebrytów jutuba. Ale na szczęście Pokemon Company nie siedziało na laurach (pieniądzach) i podjęło znaczące kroki, by przywrócić rynek karciankowy do normalności.

I teraz uważajcie, bo mam dla was kilka ciekawych statystyk:

  • Średnio co roku TPCi produkowało 1 do 2 miliarda kart Pokemon. W 2020 roku było to 3,7 miliarda kart Pokemon. Za to wyjątkowo w 2021 roku wyprodukowano ich aż 9 miliardów, by zaspokoić ogromne potrzeby fanów.
  • Do końca 2021 roku TPCi poinformowało o tym, że wyprodukowano łącznie 43,2 miliarda kart Pokemon. Wszystkich na świecie.
  • Jedna czwarta wyprodukowanych kart Pokemon miała swoją premierę między 2020 a 2022 roku. To znaczy, że w ciągu tych lat, liczba kart Pokemon na świecie zwiększyła się o 25%!

Taka produkcja oznacza większe wpływy dla TPCi, ale oznacza też poprawę rynku. Jak możemy przeczytać we artykule, dzięki takiej produkcji, karty Pokemon są bardziej dostępne dla normalnego gracza, oraz ich ceny spadają, ponieważ rynek jest nimi zalewany ponad normę. Firmy gradingowe nie wyrabiają się z ich ocenami, więc przestają je przyjmować, a rynek (jak chociażby cardmarket) rewiduje swoje ceny sprzedaży kart używanych.

To moim zdaniem dobra wiadomość, ale jak dla mnie można zrobić jeszcze więcej. Wielokrotnie mówiłem, że sety wychodzą zbyt często i są zbyt duże (po 300-400 kart co 3 miesiące?! poważnie?). Drop rate bardzo mocno spadły (jak chociażby w Pokemon GO), a nowych kart nie ma na rynku bo opóźnia się produkcja i dostawa. Mamy więc jakieś kroki, ale to jeszcze trochę za mało.

Co przyniesie czas? Zobaczymy. Ja liczę na to, że rynek się ustabilizuje i będzie można tanim kosztem wspólnie grać w karty Pokemon!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.