3DS zamyka swój e-shop! Nie będzie można przenosić Pokemonów między grami. Jak temu zapobiec?

W marcu 2023 roku możecie być w potrzasku! Bez aplikacji Pokemon Bank nie będziecie mogli przetransferować swoich Pokemonów z gier na 3DSie do Switcha!

Nintendo zapowiedziało, że w marcu 2023 roku zamyka swój sklep na 3DSie. 3DS e-shop pozwalał kupować aplikacje w tym gry Pokemon takie jak Pokemon X/Y, Sun/Moon, US/UM i OR/AS. Pozwalał również zainstalować darmowe aplikacje jak Pokemon Transfer (do przenoszenia Pokemonów z Black/White na nowsze gry) oraz Pokemon Bank, który był miejscem w którym mogliśmy przechowywać do 3000 sztuk Pokemonów.

Aplikacja jest płatna i kosztuje 5 dolarów rocznie. Z Pokemon Banku za pomocą Pokemon Home (na Nintendo Switch) możemy przenieść wszystkie Pokemony z 3DSa do nowszej konsoli – Nintendo Switch (a dokładniej do Pokemon Home).

Co zamykanie 3DSowego sklepu znaczy dla nas?

To oznacza, że od marca 2023 roku nie będzie można kupić ani pobierać aplikacji Pokemon Bank na Nintendo 3DSa (nie pewna jest jeszcze sytuacja dla tych, którzy aplikację już pobrali, ale odinstalowali i będą chcieli ją pobrać jeszcze raz).

Oznacza to, że osoby, które od kwietnia 2023 roku będą posiadaczami konsol z rodziny 3DS, nie będą mogli przetransferować swoich Pokemonów, ponieważ nie będą w stanie pobrać aplikacji Pokemon Bank. Te Pokemony na zawsze pozostaną na 3DSie bez opcji ich przeniesienia.

Co powinienem zrobić?

Wyjść jest kilka. Najlepiej już od razu pobrać aplikację Pokemon Bank i mieć ją u siebie zainstalowaną na stałe na konsoli. Najlepiej też zalogować się do aplikacji i chociaż raz przenieść swoje Pokemony, by aplikacja zapamiętała wasze dane – login i hasło.

Aplikacja jest płatna (darmowa wersja ma tylko miejsce na 30 Pokemonów), ale od końca marca 2023 stanie się całkowicie darmowa. Nie zostanie zamknięta. Posiadacze Pokemon Banku będą mogli z niej korzystać jeśli mają ją już zainstalowaną.

Nintendo nie będzie również oddawało pieniędzy za zakup aplikacji, jeśli jej zamknięcie nastąpi w trakcie płatnej subskrypcji. Nie kupujcie więc niepotrzebnie rocznej subskrypcji, jeśli wiecie, że aplikacja przejdzie na darmową wersję niebawem.

Osoby, które nie pobiorą wcześniej aplikacji, po marcu 2023 roku nie będą mogli transferować swoich Pokemonów! Miejcie to na uwadze!

Pamiętajcie też, żeby nie odinstalowywać Pokemon Banku, ponieważ nie wiemy czy będzie go można pobrać po czasie jego zamknięcia.

Konsole z Pokemon Bankiem będą niewątpliwie jedyną furtką, żeby przenieść Pokemony z gier od GameBoya Advance, aż do Nintendo 3DSa, do Switcha. Innej formy przeniesienia starych Pokemonów już nie będzie!

Podobne wpisy

One thought on “3DS zamyka swój e-shop! Nie będzie można przenosić Pokemonów między grami. Jak temu zapobiec?

  1. Ale bez sensu!
    A co z osobami które jeszcze nie grały w gry na 3DSie lub nie miały możliwości skorzystania z Banku? To nie będzie uczciwe wobec nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.