3 sierpnia podczas Pokemon Presents otrzymaliśmy drugi trailer gier Pokemon Scarlet i Pokemon Violet, gier dających początek następnej – 9 już generacji pokemonów.

Pokazano nam dosyć sporo, ale szczątkowych informacji zarówno o świecie, historii, a największą część poświęcono nowej mechanice Terastallize (według mnie trochę zrecyklingowanej mechanice mega-ewolucji), ale więcej o niej jak i o przemyśleniach będzie w odmiennym artykule.

Rola mounta w Scarlet/Violet została przypisana pudełkowym legendom Koraidonowi (Pokemon Scarlet) oraz Miraidonowi (Pokemon Violet). Będzie można korzystać z niej np. jako wierzchowca lądowego czy wodnego (ale nie tylko jako tych dwóch) aczkolwiek w jakim etapie gry gracz dostanie możliwość korzystania z usług pudełkowych legendarek – tego na ten moment nie wiadomo.

Będą występować aktywności kooperacyjne, które najprawdopodobniej będzie można aktywować w Centrach Pokemon. Te w pewien sposób wyglądem przypominają stacje benzynowe, ale kto wie, może to zamierzony efekt?

Pokazano na trailerze również 2 zupełnie nowe pokemony (Fidough oraz Cetitan) oraz regionalną formę Wooper’a. Historia powyższych gier rozgrywać się będzie w regionie nazwanym Paldea i dotyczyć będzie aktywności zwanej Treasure Hunt.

Według twórców gracz ma dostać możliwość grania poprzez 3 różne ścieżki rozgrywki (nie będziemy natomiast stricte przypisani do żadnej gdy już ją wybierzemy).

Na więcej szczegółowych informacji odnośnie samych gier, mechaniki Terastallize, możliwości Koraidona oraz Miraidona i innych aspektów prawdopodobnie zostaje nam poczekać do następnej dawki newsów lub do samej premiery gier, która już za nieco ponad 3 miesiące, czyli 18 listopada.

Autorem wpisu jest WyrmLord aka. Drakenu

Podobne wpisy

One thought on “Opinia o Pokemon Presents – WyrmLord

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.