Artykuł ten poświęcony jest pokemonom duchom i ich przydatności zwłaszcza w seriach Gold/Silver/Crystal. Zatem zaczynamy!

W pokemon Gold/Silver/Crystal mamy do czynienia z czteroma duchami, a są nimi: Gastly, Haunter, Gengar i Misdreavus. W tym wypadku trzy pierwsze należą do jednego drzewka rozwoju!!! Mimo, że jest ich tak niewiele to może się okazać, że dla niektórych będą świetnymi partnerami w walce o odznakę, czy w walce z Elitarną Czwórką. Związane jest to z tym, że na niektóre typy działają bardzo dobrze – chociażby na typ psychiczny lub są niewrażliwe na niektóre ataki – np. na typu normalnego.
Wszystko fajnie, pięknie ale co jeśli chce złapać pokemona ducha, lecz nie wiem gdzie go spotkać. Otóż normalnie możemy złapać dwa z nich – Gastly’ego oraz Misdreavusa. Gastly może zostać złapany przez nas praktycznie na początku gry w mieście Violet City w Sprout Tower w nocy. Jest to na tyle fajne, że na początku naszej przygody możemy mieć fajnego i dobrego pokemona (to jest moje zdanie). Jest jeszcze jedno miejsce występowania tego pokemona – Tin Tower. Ponadto gracze wersji Crystal mogą go spotkać na Route 31,32 i 36. Gastly ewoluuje w Hauntera na 25lvl. Gengara natomiast możemy uzyskać poprzez wymianę. Ruchy takie jak MEAN LOOK jest bardzo fajne przy łapaniu jakiś pokemonów co uciekają – przykładowo legendarne pokemony psy. Ponadto moją dostęp do ruchu CURSE, który obniża ich poziom HP do połowy, a na aktywnego pokemona przeciwnika działa klątwa i traci on co ruch trochę życia. Całkiem fajny efekt :) Ponadto pokemony te mają możliwość zmiany statusu przeciwnika takimi ruchami jak LICK, HYPNOSIS czy CONFUSE RAY. Super sprawa jest z ruchem SPITE, który zmniejsza ilość PP ruchu, którego ostatnio użył przeciwnik (przykładowo przeciwnik użył EMBER, stracił jeden PP i po użyciu SPITE przeciwnik stracił powiedzmy 5 PP przez co przykładowych 14 możliwości użycia tego ataku zostało mu 9).
Misdreavus to pokemon z regionu Johto, którego spotkamy we wszystkich wersjach w Mt. Silver w nocy. Jest to bardzo fajny pokemon, spotykamy go na lvl 40+ czyli całkiem dużym. Jest świetną alternatywą dla znudzonych trenerów, którzy przechodzą grę tymi samymi pokemonami.

Podsumowując pokemonów w serii Gold/Silver/Crystal jest bardzo mało – aż 4. Jednak warto zaopatrzyć się chociaż jednego z nich, gdyż korzyści z tego płyną całkiem niezłe. Po pierwsze uzupełniamy nasz Pokedex. Po drugie mamy całkiem dobrego sprzymierzeńca w walkach o odznaki, a po trzecie świetnie się sprawdzają w łapaniu innych pokemonów (oczywiście jeśli posiadamy ruch MEAN LOOK). Mam nadzieję, że ten krótki artykuł zachęci wszystkich do łapania pokemonów duchów, które są równie dobre jak inne typy.

BasteQ

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.