Nowy region Pokemon – Alola. Coś z nim jest nie tak.

Nowe gry z serii – Pokemon Sun i Pokemon Moon wychodzą już w listopadzie tego roku. Ich fabuła będzie odgrywać się w nowym, niedawno zaprezentowanym regionie – Alola. Sama nazwa i wystrój terenu wskazuje na inspirację Hawajami. Piaszczyste plaże, piękne kobiety, gorące wulkany… a właśnie wulkany.

Oglądając najświeższy trailer nowych gier, poznałem już informację o nowych typach tych samych Pokemonów. Dwa z nich (a dokładniej cztery) zainteresowały mnie szczególnie – Vulpix i Sandshrew (oraz ich ewolucje). Ważną informacją była ich zmiana typów, które idealnie pasują do Aloli, na takie, które… totalnie nie pasują do tropików.

Coyf5MrUkAE1slz

Vulpix to ognisty Pokemon. Idealnie pasujący do wulkanów i gorących Hawajskich źródeł. Dlaczego celowo zmieniono mu typ na lodowy? Gdzie i w jakim miejscu w tropikach miałyby istnieć kolebki lodowych Pokemonów!?
Sandshrew to piaszczysty Pokemon. Idealnie wpasowuje się w piaszczyste plaże i kamienne pagórki gorącej Aloli. Jednak i jego typ zmieniono na… LODOWY!

Brak gymów jest ciekawym, ale… dziwnym rozwiązaniem

Od 20 lat jesteśmy nauczeni, że mamy 8 liderów sal, 8 odznak, następnie elitę 4 i championa. Nagle, najbliższa generacja najprawdopodobniej wywraca to do góry nogami. Niestety mamy na razie zbyt mało szczegółów, ale wydaje się, że nie będziemy teraz walczyć z ośmioma (a z czterema) liderami (a czymś na kształt „wodzów plemienia”). Nie wiemy nawet, czy znajdziemy elite 4!
Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że jest to rewolucyjna zmiana o której wiemy zbyt mało, przez co dla weteranów jest jednocześnie przerażająca i niezrozumiała. Nowi gracze i tak już nie łapią się w aktualnych 721 Pokemonach, więc ta zmiana jest dla nich mało znacząca.

Roślinne, roślinne, robaki, roślinne

Zauważyłem też, że w informacjach odnośnie nowych Pokemonów, większość z nich to typy roślinne i robaki. Jest to dla mnie zrozumiałe, w końcu mamy nową krainę, która ma być „zieloną wyspą” na tle morskiej toni. Ale gdzie te wodne Pokemony? Gdzie INNE typy?! Ogniste, kamienne, piaszczyste?
Nie ukrywam, designy Pokemonów są świetne (oczywiście nie wszystkie), ale coś bardzo mocno mi nie pasuje w nowych Pokemonach i nowej krainie i nowej generacji.

Czy wy też macie takie wrażenie?

1 thought on “Nowy region Pokemon – Alola. Coś z nim jest nie tak.

  1. Obejrzyj zwiastun, jaki teren widać po pokazanym Vulpixie w tle? Góry, śnieg. Tak samo jest w przypadku Sandshrew. Wydaje mi się, że głównie w tej okolicy znajdziemy te stworki, które się dopasowały do życia w tych terenach.

    Alola to nie tylko słońce, plaże, ale także wysokie mroźne góry pokryte śniegiem. I to jak najbardziej pasuje do tego regionu.

    Co do braku gymów – wkrótce się dowiemy jak to działa. Każdy mówi co innego, czekam na konkrety ze strony Pokemon Company, czy Game Freak. Obecnie czytałem np. w jednym miejscu że będzie tak: walki z „mniejszymi” liderami pozwalają się zmierzyć z „liderami/mistrzami” wyspy. Pokonanie tego ostatniego pozwala na przeskok na kolejną wyspę. Znowu pokonujemy mniejszych, większego i tak do końca. Jak się okaże w rzeczywistości – dowiemy się tego w przyszłości, a być może na premierę gry?

    Mi się na razie wszystko podoba poza… projektami nowych stworków. Prawie nic z Aloli mi się nie podoba, wszystko wydaje się… kiepskie. Nawet nie ma startera, co bym wybrał. Niby Litten wygląda spoko, ale jego ewolucje (jeśli plotki okażą się prawdziwe)… :( Jedyne, co mi się bardzo spodobało to ten nowy Vulpix, Ninetales, Sandshrew i jego ewolucja :(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *